Uczniowski Klub Sportowy "2"
w Małkini Górnej

Nasi SPONSORZY

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Aktualności

Wielki sukces małkińskich szczypiornistek

Trzy dni trwała rywalizacja naszych małkińskich szczypiornistek w finałach wojewódzkich w Płocku. Zespół dziewcząt reprezentujący Szkołę Podstawową nr 2 w Małkini Górnej w dniach 27-29 maja 2018r wziął udział w XX Mazowieckich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej kategoria młodzież. Dziewczęta wywalczyły przepustkę na tą imprezę najpierw w grudniu 2017r wygrywając bezapelacyjnie zawody powiatowe a później w kwietniu 2018r, nie znajdując sobie równych w rywalizacji międzypowiatowej.

Trzydniowy turniej finałów mazowieckich, na których to imprezach meldujemy się nieprzerwanie od 4 lat, to rywalizacja zespołów szkolnych najlepszych w swoich rejonach. My reprezentowałyśmy rejon Ostrołęka. Jesteśmy małym ośrodkiem w którym szkolenie oparte jest o uczennice jednej niedużej szkoły. Nie jest tajemnicą, że dziewczęta na co dzień są zawodniczkami UKS „Dwójka” Małkinia Górna. Ta grupa rozpoczęła swoje szkolenie w drugim półroczu 2012r. Przez cały ten okres były filarem sportu szkolnego w biegach i lekkiej atletyce, nie wspominając już swojej nominalnej dyscypliny. Dziewczęta zdobywały trofea dla siebie a punkty do rywalizacji szkolnej. Ciężka praca, zaangażowanie UKS-u w starty ligowe oraz przychylność władz szkolnych jak i gminnych sprawiły, że podczas „rzutu na taśmę” w Płocku drużyna odniosła sukces. Mimo nie zdobytego medalu, o który walczyłyśmy ostatniego dnia igrzysk, drużyna z Małkini oraz z powiatu ostrowskiego, przez te 20 lat w finałach wojewódzkich, nigdy nie zaszła tak daleko.  Niektórzy stwierdzą , że miejsce jest „najgorsze” bo poza podium a ja przy 16-sto letniej pracy trenerskiej stwierdzę, że wspięliśmy się tam gdzie jeszcze nigdy nie byliśmy, do najlepszej szkolnej czwórki wojewódzkiej.  Dziękuję bardzo za te chwile radości i satysfakcji (w swojej grupie eliminacyjnej nie przegrałyśmy żadnego z trzech meczów) zawodniczkom, Zarządowi UKS „Dwójka „ Małkinia Górna oraz licznemu gronu rodziców, na których zawsze mogłam liczyć.

Nasz wyjazd nie byłby możliwy gdyby nie fundusze. Bardzo dziękuję Starostwu Powiatowemu w Ostrowi Mazowieckiej za zapewnienie transportu w obie strony a Pani Wójt Gminy Małkinia Górna oraz Zarządowi UKS-u za sfinansowanie naszego pobytu.

Drużynę buduje się przez kilka lat. Musi na to złożyć się wiele czynników, zarówno tych ludzkich jak i tych formalnych. Twierdzę, że w Małkini mamy dobry, wspierający sport szkolny, klimat. My nauczyciele  umiejętnie to wykorzystujemy. Jest ciężko ale sukcesy takie jak ostatni sprawiają , że o trudnościach i problemach się zapomina. Wierzę gorąco w to, że w przyszłości, jeśli będzie szkolenie dziewcząt, z Igrzysk Mazowieckich małkińska drużyna przywiezie medale.

Skład drużyny SP 2 Małkinia Górna: Zuzanna Kruszewska, Magda Baczewska, Ola Rostkowska, Julia Piotrak, Łucja Liszewska, Karolina Budziszewska, Andżelika Bończyk, Julia Majewska i  Marysia Suchcicka.