Uczniowski Klub Sportowy "2"
w Małkini Górnej

Nasi SPONSORZY

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Aktualności

Kolejne święto piłki ręcznej za nami

 

Miniony weekend był bardzo pracowity dla Zarządu UKS Dwójka Małkinia oraz zawodniczek i rodziców skupionych przy klubie. W dniach 24 i 25 marca 2018r na rodzimym obiekcie przy małkińskiej „dwójce” odbyła się już kolejna szesnasta edycja naszego klubowego święta oraz kolejna rocznica, kiedy to istniejemy na wojewódzkiej mapie handballowej w wydaniu żeńskim.

Pierwszego dnia wystąpiły najmłodsze adeptki tej pięknej dyscypliny  czyli dziewczynki z naszej nowo powstałej czwartej klasy sportowej (rocznik 2007/2008). Był to już drugi ich turniej w naszej szkole. Dziewczynki wystąpiły dwoma zespołami , wzmocnione swoimi koleżankami z innej klasy, które mają już dłuższy staż boiskowy. Podział na dwie ekipy (Małkinia 1 i Małkinia 2) miał na celu jak najdłuższego czasu gry każdej dziewczynki. Oba zespoły sprawiły się naprawdę dobrze,  zważywszy na intensywność zawodów gdyż czas gry wynosił 2x8 minut co przy kryciu indywidualnym podczas całego meczu wymaga nie lada wysiłku. Zgromadzeni licznie rodzice, dziadkowie, nauczyciele czy sympatycy dyscypliny mogli zaobserwować postęp jaki dzieci poczyniły od ostatniego występu przed własną publicznością w grudniu 2017r (przypomnijmy , że był to III Mikołajkowy Turniej Piłki Ręcznej).

 W sobotę 24 marca wystąpiło 8 drużyn. Obok dwóch naszych były reprezentantki  Regimina,  Mławy, Sochocina, Pruszkowa, Warszawy i Winnicy. Zespoły podzielono na dwie grupy czterozespołowe. Po eliminacjach w grupach zagrano mecze półfinałowe (A1-B2 i A2-B1) a następnie o miejsca VII, V, III z udziałem pierwszej drużyny Małkinianek oraz mecz finałowy z udziałem drugiej naszej drużyny. Jako nauczyciel i trener mam satysfakcję z kolejnych, coraz bardziej udanych występów kolejnych moich zespołów. Bardzo dziękuję dzieciom za postawę, walkę i wytrwałość. Oto jak przedstawiały się składy UKS „Dwójka” Małkinia Górna oraz wyniki sobotnich zmagań:

UKS „Dwójka” Małkinia 1 (białe stroje 2007 i mł): Ola Gut (bramkarka), Julia Kołodziej,  Maja Sierota, Zosia Kruszewska, Oliwia Barszcz, Julka Pawłowska, Blanka Wojtkowska, Nina Bednarek, Roksana Przywoźna.

UKS „Dwójka” Małkinia 2 (czerwone stroje 2007 i mł) : Zosia Korzeb, Michalina Zyśk, Julia Polińska, Marysia Barzyczak, Wiktoria Zyśk, Gabrysia Jagiełło, Weronika Piotrowska, Ania Przesmycka.

Wyniki fazy grupowej:  

Grupa A:

Zespół

Małkinia 1

Winnica

Pruszków

Mława

p-ty

m-sce

Małkinia 1

 

11 : 0

9 : 3

8 : 4

6

I

Winnica

0 : 11

 

2 : 5

1 : 11

0

IV

Pruszków

3 : 9

5 : 2

 

3 : 7

2

III

Mława

4 : 8

11 : 1

7 : 3

 

4

II

 

Grupa B

Zespół

Małkinia 2

Regimin

Sochocin

Warszawa

p-ty

m-sce

Małkinia 2

 

8 : 4

11 : 6

11: 3

6

I

Regimin

4 : 8

 

6 : 4

5 : 5

0

IV

Sochocin

6 : 11

4 : 6

 

7 : 5

2

III

Warszawa

3 : 11

5 : 5

5 : 7

 

4

II

 

Półfinały: A1 – B2 Małkinia 1 – Regimin    2 : 11   A2 – B1 Mława – Małkinia 2   7 : 12

Mecz o miejsce  VII  A4 – B4 Winnica – Warszawa   0 : 9

Mecz o miejsce  V   A3 – B3  Pruszków – Sochocin   2 : 17

Mecz o miejsce  III   (przegrani z półfinałów) : Małkinia 1 – Mława   5 : 4

Mecz o miejsce I       (wygrani z półfinałów) : Małkinia 2 – Regimin   9 : 7

Najlepszą zawodniczką w zespole Małkini 1 została Maja Sierota a w zespole Małkinia 2 – Wiktoria Zyśk.

25 marca czyli dzień drugi był przeznaczony dla dziewcząt starszych w kategorii juniorka młodsza/młodziczka czyli rocznik 2002 i młodsze. Były to już zupełnie inne emocje i zupełnie inna „zabawa” . Tego dnia wystąpiło pięć zespołów , które grały systemem „każdy z każdym” w zakresie czasowym 2x12 minut. Mogliśmy zobaczyć mecze na dobrym poziomie ligowym. Szybka gra, wartka zmiana akcji, błyskawicznie wyprowadzone kontrataki przerzutem przez całe boisko, parady bramkarek to atut Niedzieli Palmowej na sportowo. Zespół juniorki młodszej reprezentujący nasz klub to drużyna z pięcioletnim stażem gry w tym cztery lata w Mazowieckiej Lidze Piłki Ręcznej Dzieci i Młodzieży. Są to dziewczęta z trzeciej klasy gimnazjum, które w tym roku rozstają się z naszym klubem czyli był to ich ostatni turniej na rodzimym parkiecie.  Dziewczęta godnie uczciły to wydarzenie wygrywając w pięknym stylu swoją kategorię. Ciekawostką może być fakt iż po raz pierwszy udział w imprezie zanotowała nasza drużyna z Gminy czyli przedstawicielki SP Prostyń. Dziękujemy za postawę i życzymy sukcesów w dalszych zmaganiach szkolnych.

Wyniki zmagań niedzielnych:

zespół

Radz

Małkinia

Piaseczn

W-wa

Prost

p-kty

Bil.

miejsce

Radzanow

 

 

9 : 16

11 : 12

8 : 13

16 : 5

2

 

IV

Małkinia

 

16 : 9

 

15 : 15

16 : 12

19 : 5

7

+25

I

Piaseczno

 

12 : 11

15 : 15

 

11 : 9

22 : 7

7

+18

II

W-wa

 

13 : 8

12 : 16

9 : 11

 

21 : 3

4

 

III

Prostyń

 

5 : 16

5 : 19

7 : 22

3 : 21

 

0

 

V

 

Skład drużyny UKS „Dwójka” Małkinia Górna (2002 i mł): Julia Majewska (bramkarka), Łucja Liszewska, Magda Baczewska, Karolina Budziszewska, Julia Piotrak, Aleksandra Rostkowska, Andżelika Bończyk, Maria Suchcicka, Zuzanna Kruszewska i Karilina Bończyk.

Wyróżnienia dla najlepszych zawodniczek otrzymały Julia Piotrak i Karolina Bończyk.

Świetnym akcentem przed zakończeniem , zainicjowanym przez zespół sympatycznych koleżanek z Agrykoli Warszawa, było wspólne odtańczenie integracyjnego tańca zwanego Belgijką. Wszystkie zawodniczki tym udowodniły, że walka jest tylko od gwizdka do gwizdka a poza boiskiem potrafią wspólnie się bawić i integrować.

Szesnasta edycja imprezy za nami. Jeszcze emocje i wspomnienia są w nas świeże i silne, jeszcze do końca łza pod powieką nie obeschła po wzruszeniach niedzielnego pożegnania kolejnych „Piłkareczek z Małkini”. Za nami piękna karta historii klubu z drużyną 2002 i młodsze w tle, za nami zagraniczne wojaże, krajowe turnieje i rodzime wydarzenia. Przed nami wychowywanie kolejnego, pięć lat młodszego, rocznika , który , miejmy nadzieję, dostarczy nam nie mniej dumy i wzruszeń.

Bardzo dziękujemy licznym sponsorom, bez których impreza nie miałaby szans powodzenia.  W szczególności Pani Wójt, która jest również patronem tego wydarzenia. Brakuje mi słów na podziękowania dla rodziców min członków Zarządu Klubu , za zaangażowanie i wkład pracy. Dziękuję również obsłudze sędziowskiej a w szczególności parze żeńskiej , Weronice i Oli, które są wychowankami naszego klubu.

Nasze turnieje cieszą się dużą popularnością w naszym jak i ościennych województwach. Zespoły chętnie , od lat , biorą udział w naszych turniejach. Z kuluarów wiem, że trenerzy przywożą często rodzicom aby dać naszą organizację za wzór. Raz jeszcze wyrazy wielkiego szacunku i podziękowań dla wszystkich, którzy przyczynili się do sukcesu organizacyjnego XVI Wiosennego Turnieju Piłki Ręcznej Dziewcząt roczników 2007 i młodsze oraz 2002 i młodsze.

 

 

 

 

Agata Rostkowska